Pokój przedszkolaka czyli Natalkowe inspiracje

Zima jeszcze do nas nie dotarła a już planuje wiosenne porządki 🙂  Na pierwszym planie jest pokój Natalki, który wymaga odświeżenia i zmiany wystroju. Ważny jest również wybór łóżka dla takiego malucha (ale o tym będzie osobny wpis). Najpierw trzeba zebrać inspiracje żeby nic w pokoju nie było przypadkowe, żeby całość ze sobą współgrała, począwszy od kolorów ścian, na mebelkach i dodatkach kończąc.

Pokój przedszkolaka wymaga innych elementów niż niemowlaka. Co powinno się w nim znaleźć jako niezbędny element :

Po pierwsze powinna być w nim dużo wolnej przestrzeni, żeby energiczny przedszkolak, który jest pełen pomysłów miał powierzchnię do zabawy. Druga sprawa to łóżko ( ale to już indywidualna kwestia, każde dziecko jest inne, jedne śpią spokojnie, inne wiercą się jak szalone i potrzebują odpowiednich zabezpieczeń przed sennym upadkiem) Natalia należy do  tych drugich:) Kolejny element to dostosowany do wzrostu stolik czy biureczko z odpowiednim krzesełkiem bądź fotelem. Przydadzą się również  szafki, szafeczki, pudełka do przechowywania które wyeliminują niepotrzebny bałagan w pomieszczeniu.

Szukając inspiracji oczywiście posiłkuję się internetem, w końcu skarbnica wiedzy i pomysłów.

Oto kilka pomysłów na pokój Natalki:

Podoba mi się również styl w jakim urządziła Makóweczce mama Marlena czyli minimalizm oraz pastele. Od razu widać że Lenka czuje się w nim jak księżniczka mimo że pokój nie jest różowy 🙂

Reklamy