Jasełka czyli mali aktorzy w akcji

Święta Bożego Narodzenia już od miesiąca są za nami ale w szkołach i przedszkolach mali artyści przeżywają na nowo ten czas. Jasełka to jedna z  pierwszych okazji dla maluchów aby pokazali swój aktorski talent, przezwyciężyli strach przed publicznością (chociaż nie wiem czy w przypadku TYCH maluchów można mówić o czym takim) oraz zachwycili swoich rodziców występem.

W żłobku do którego uczęszcza Natalka 24 stycznia był wyjątkowy dzień. Właśnie w tym dniu odbywały się Jasełka W BSCK połączone z obchodem Dnia Babci i Dziadka. Sala wypełniona po brzegi, na scenie mali artyści dzielnie czekają na rozpoczęcie niesamowitego wydarzenia. Co prawda niektóre maluchy jeszcze przed startem zeszły ze sceny ale to były wyjątki.

Natalka dzielnie znosiła czas oczekiwania, jej się nigdy nie nudzi, zawsze w najbliższym otoczeniu znajdzie interesującą „coś” żeby mieć zajęcie. I tak zanim rozpoczęło się przedstawienie Natalka:

– kilkakrotnie zakładała aureolkę, którą ponownie ściągała i tak na okrągłą

– poprawiała sukieneczkę

– tańczyła

– podskakiwała

– rozmawiała z koleżankami 🙂

– jednym słowem interesowało ją wszystko

A my biedni rodzice nie mogliśmy jej pomachać z widowni, bo gdyby mała księżniczka nas dojrzała … było by po jej udziale w przedstawieniu.

jaselka_jap0024.jpg

Niestety w połowie Jasełek maluszek wypatrzył wujka robiącego zdjęcia i po chwili jej wzrok padł na wpatrującego się w nią tatusia. I ze sceny padło donośny głos Natalki ” Tatuśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśś”. I tak Natalia ze sceny zleciała na swych anielskich skrzydłach 🙂

Panie z JAP i JAM spisały się na medal 🙂

jaselka_jap0004.jpg

zdjęcia: busko.com.pl 

Reklamy