Natalia tu Natalia tam

Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. To od Nas rodziców zależy czy nasze maleństwo będzie w przyszłości szczęśliwe i imię ma TU również duże znaczenie.

Wybierając dla córci imię wertowałam mnóstwo książek, wpisów internetowych czy kalendarzy. Po długich próbach dopasowania idealnego imienia – padło na NATALIA.

Natalia ma subtelny charakter, choć w ważnych chwilach potrafi być stanowcza, stała i nawet groźna. Bywa skłonna do melancholii, jak i również depresji. Nie ulega wpływom. Gdy coś postanowi, jest nie tylko trudno, ale i niebezpiecznie namawiać ją do zmiany decyzji. Posiada niezachwianą pewność siebie, rzadko ufa innym. Jest bardzo subiektywna, widzi wszystko po swojemu. Nie może zgodzić się z poglądem, który nie pochodzi od niej. Jest bardzo czuła na porażki, które uważa za osobistą zniewagę. Nie zapomina o niczym i mści się za każdą niesprawiedliwość. Na co dzień jest bardzo towarzyska, szczera i chętna do pomocy bliskim i znajomym. (źródło)

Pochodzenie imienia Natalia

Natalia jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa dies natalis (dzień narodzin). Oznacza: ta, która oczekuje ponownych narodzin w życiu pośmiertnym. W Polsce imię Natalia nadawane jest od XIV wieku.

Odmiany i zdrobnienia imienia Natalia

Nacia, Nastusia, Natalcia, Nata, Natala, Natalka, Natka, Natusia, Natuś

Patron

Święta Natalia z Nikomedii – męczennica. Żyła w III wieku, za czasów Dioklecjana. Była opiekunką uwięzionej grupy chrześcijan w Nikomedii. Przychodziła do więzienia podtrzymując ich na duchu, by nie wyparli się wiary. Po ich męczeńskiej śmierci została aresztowana i również zginęła śmiercią męczeńską.
Święta Natalia z Toledo – ścięta za wiarę razem z mężem, św. Aureliuszem, ok. 852 roku.

Szczęśliwy kolor, liczba i kamień

Niebieski, 4, bursztyn

Formy obcojęzyczne

Natalia (łac.), Natalie, Nathalia, Nathalie, Noelle (ang.), Natalia, Natalie (niem.), Natalie, Noële (fr.), Natalia (hiszp.), Natalia, Natalina (wł.), Natalija, Nataša (ros.), Nátalie, Nataša (czes.), Natália, Nataša (słowac.), Natalija, Nata, Nataša (połud.-słow.)

Powiedzonka

Długo opiera się Natalia Na tym opiera się batalia.
Najlepsza jest Natalia, przynajmniej zna realia.
Każdy z poetów kartę wybiera a potem patrzy na imię. Chociaż ta gra się toczy stale i stale krąży talia, tylko największym przypada w udziale Natalia.

Ja mam wrażenie, że wokół mnie jest mnóstwo Natalii, wcale nie jest mi z tym źle.

Na zakończenie lista najpopularniejszych ostatnio imion dla dziewczynek

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek:

1) Julia – 15.624
2) Wiktoria – 10.148
3) Zuzanna – 9.817
4) Maja – 8.778
5) Oliwia – 8.750
6) Natalia – 7.803
7) Amelia – 6.736
8) Aleksandra – 6.598
9) Nikola – 5.134
10) Martyna – 4.877
11) Weronika – 4.626
12) Anna – 4.240
13) Zofia – 4.026
14) Emilia – 3.772
15) Karolina – 3.691
16) Patrycja – 3.209
17) Gabriela – 3.144
18) Maria – 3.137
19) Alicja – 3.090
20) Hanna – 3.029

Zapraszam wszystkie Natalie do NATALKOWA

Reklamy