Idealne zwierzę dla MOJEGO przedszkolaka

Znów nie będę się rozpisywać bo to trzeba zobaczyć 🙂

Dobrym wstępem będzie film 🙂

Pies dla dziecka

Zapraszam do podziwiania 🙂 

MALTAŃCZYK

Maltese – jedna z ras psów, należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji biszonów i ras pokrewnych w podsekcji biszony.  Nie podlega próbom pracy.  (O CO CHODZI Z TYMI PRÓBAMI PRACY ?!)

Rys historyczny

Jedna z najstarszych ras świata. Dokładne jej pochodzenie nie jest znane, ale wiadomo, że były już znane w starożytnym Egipcie, Rzymie i Grecji. Kwestia nazwy tej rasy nigdy nie była jednoznaczna. Rasa ta pochodzi z wyspy Meledy (Kalimachos w 230 p.n.e. pisał o niej jako o wyspie Melitaeus), znajdującej się na Morzu Śródziemnym, a uznanej mylnie za Maltę. Według Strabona psy te w starożytności zamieszkiwały Maltę, która kiedyś nazywała się Melita.

 Szata i umaszczenie

Włos u maltańczyków jest bardzo długi, prosty i jedwabisty o czysto białym umaszczeniu[5]. Prawie wcale nie jest gubiony.

 Zdrowie i pielęgnacja

Strzyżenie tej rasy psów jest wymagane sporadycznie. Pies nie linieje, ale wymaga codziennego czesania włosa i pielęgnacji oczu.

 Zachowanie i charakter

Maltańczyk jest psem towarzyskim i łatwym do ułożenia, aktywnym – lubiącym zabawę, nadaje się do udziału w agility. Toleruje osoby mu nieznane. Posiada wysoki stopień posłuszeństwa oraz szybko się uczy. Przeciętna długość życia u maltańczyków wynosi 14 do 16 lat.

Plik:Mighty Maltese.jpg

OTO KALA to ją pokochałam i chcę takiego samego ślicznego pluszaczka, którego będę kochać jak Elwirka wszystkie zwierzątka 🙂zdjęcie.JPG

elmirka

 

A teraz KRÓLIK BARANEK MINIATURKA 🙂

349037163_6_644x461_kroliki-miniaturki-krolik-miniaturka-.jpg
źródło : internet

 

 

A WY jakie zwierzątka macie w domu?

Zapisz

Advertisements

2 comments

  1. MAŁYM DZIECIOM NIE MOŻNA KUPOWAĆ ZWIERZĄT JAKO PREZENT ! Królik potrzebuje odpowiedzialnej opieki czyli szczepienia , klatka minimum 1.20 m 2x dziennie wybieg odpowiednia markowa karma czyli nie te tanie mieszanki tylko granulat i dochodzi do tego pielęgnacja sierści obcinanie pazurów . A co jak dziecku się znudzi ? Do schroniska ? I do tego króliki są stadne potrzebują co najmniej jednego osobnika tego samego gatunku . W klatce się nudzą i potrzebują zabawek , w klatce należy zamontować kuwetę i nasypać do nie źwirku ( nie zbrylającego się ) podłogę klatki wykładamy jakimś ręcznikiem lub pachorkowym dywanikiem żeby królik miał wygodnie KRÓLIKI TO ŻYWE STWORZENIA A NIE PREZENT DLA JAKIŚ DZIECI !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s