Plac zabaw rekreacyjno-sportowy „Bliżej słońca” – ścieżka edukacji ekologicznej

 

ZGŁOSIŁAM INICJATYWĘ

to dla mnie ważne

prezentacja Bliżej Słońca

 

realizacja pomyslow

 

Plac zabaw rekreacyjno-sportowy „Bliżej słońca” – ścieżka edukacji ekologicznej

Kochani jestem mamą 2,5 letniej Natalki, mieszkamy w pięknym słonecznym mieście uzdrowiskowym Busko-Zdrój. Jako mama spędzam wiele czasu na placach zabaw ze swoją córeczką, a jako blogerka wspieram zdrowy styl życia w śród dzieci oraz  dorosłych. Oczywiście posiadamy w mieście małe osiedlowe placyki, na których dzieciaczki lubią bawić się w piaskownicy, huśtać na huśtawkach ale czy nie możemy im dać czegoś więcej.

Będąc przedsiębiorcą, z wykształcenia nauczycielem geografii oraz przedsiębiorczości oraz mamą jednocześnie widzę potrzebę utworzenia miejsca niezwykłego dlatego też biorę udział w konkursie fundacji Aviva „To dla mnie ważne” w którym jest do wygrania grant w maksymalnej wys. 50 tys. zł na cel utworzenia placu zabaw, gdzie będziemy edukować małoletnich. MY tj. mieszańcy a przede wszystkim rodzice.   Nawiązałam współpracę z firmą Saternus z Chorzowa, która przygotowuje dla mojej incjatywy projekt placu zabaw, jak również w razie wygranej zrealizuje ten projekt. Z racji zainteresowań ekologią pragnę włączyć w tą inicjatywę odnawialne źródła energii  (OZE) w celach oświetleniowych, jak również wprowadzić edukację ekologiczną poprzez przygotowanie tablic informacyjnych dotyczących każdego odnawialnego źródła energii. Co więcej każde urządzenie będzie mieć swojego fundatora, informacja to NIM zostanie umieszczona na poszczególnych tablicach. Plac ten będzie wyposażony w urządzenia ekologiczne i certyfikowane oraz tablice informacyjne, tak aby już od najmłodszych lat dzieci miały kontakt z ekologią użytkową i widziały co t jest ekologia oraz jakie są rodzaje OZE. Proponowane/zainicjowane przeze mnie miejsce zabaw będzie bezpieczne, gdyż korzystamy z bezpiecznej syntetycznej powierzchni, w którą wtopione będzie żółte słoneczko, które jest w herbie Naszego miasta Buska-Zdroju.

Stworzony dzięki fundacji Aviva oraz pomocy Burmistrza Miasta i Gminy Busko Zdrój Pana Waldemara Sikory ( to głównie dzięki Burmistrzowi  udostępnione zostanie miejsce wokół Miejsko – Gminnej  biblioteki publicznej) oraz innych patronów i fundatorów może powstać miejsce bezpiecznych zabaw małoletnich jak również miejsce integracji lokalnej społeczności, edukacji oraz wydarzeń kulturalnych. Plac ten znajduję się wokół budynku, w którym prowadzona jest świetlica wielopokoleniowa przy Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie również w planach są imprezy dla dzieci w czasie letnich wakacji.

W projekt włączam również potrzebę pomocy niepełnosprawnym dzieciom, które są obecne w mieście (a nawet na tym osiedlu) dla których przygotowuje odpowiednie urządzenia w celach rehabilitacji oraz zabawy np. bocianie gniazdo oraz specjalne gry. Pomyślałam również o rodzicach. Plac ten również będzie wyposażony w urządzenia fitness, jak i  gry integracyjne typu: stół do ping-ponga, stół do gry w szachy.

Moja inicjatywa to utworzenie na terenie miasta Buska-Zdroju, w części osiedlowej, placu zabaw z prawdziwego zdarzenia, który będzie przyjemnością dla maluchów jak i dla tych starszych uczniów  oraz rodziców.

Plac zabaw rekreacyjno-sportowy „Bliżej Słońca” – ścieżka edukacji ekologicznej. 

Plac zbaw moich marzeń to poniekąd kopia niezwykłego miejsca w Tychach na osiedlu Balbina. Wspomniany plac zabaw to miejsce nie tylko zabaw ale edukacji. Niesamowity plac, na którym dzieci poznają prawa fizyki oraz spędzają miło czas. Ja swój projekt chciałabym rozbudować, by dać dzieciakom możliwość nauki ekologii. Zamontowane na nim zostaną lampy z ogniwami fotowoltaicznymi, które by ten plac oświetlały nocą. Bo czy powiedziane jest, że dzieci w letnie wieczory nie mogą korzystać z placu zabaw?! Oczywiście mogą, ale pod okiem rodziców na bezpiecznym i oświetlonym miejscu zabaw. Podczas pobytu na placu zabaw z dzieciakami rodzice mogliby korzystać z Wi-FI gdyż a terenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej na os. Świerczewskiego 17 on po prostu jest.  Plac ten będzie monitorowany co pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa i spokojnej zabawy do długich wieczornych godzin.

Dodam również że mimo tego iż zgłaszam inicjatywę jako przedsiębiorca firmy … , nie robię tego w celach zarobkowych, widzę prostu potrzebę i chcę ją dla WAS zaspokoić. Niebawem otworzę fundację Ekoponidzie, która będzie się zajmowała m.in. ustanawianiem nowych standardów jeżeli chodzi o place zabaw na terenie gmin Naszego powiatu buskiego. Chcę pomagać, natomiast bez środków finansowych na realizację celów niestety nic nie zrobimy.

Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 150 tys. zł.

Edukujmy dzieci przez zabawę a Nasz świat będzie lepszy.

Reklamy