Eventy w Kielcach warte uwagi

Puk puk jest tu ktoś…. Przyznaje okres zimowy nie był dla mnie i bloga łaskawy. Najwyższa pora to zmienić. Motywacja do działania jest, plany na wojaże również, aktywne i ciekawe świata dziecko obecne, a więc pora na pierwszy wpis w tym roku.

Nastała wiosna, pierwsze promienie słońca napawają optymizmem, budzimy się z zimowego letargu. Zrzucamy z siebie zbędą odzież, a często też zbędne kilogramy. Snujemy plany na długi majowy weekend, a może też i na wakacje. Pomyśl tylko o rozgrzanym słońcu, pięknej plaży i braku obowiązków. Widzisz oczami wyobraźni, że nie musisz codziennie wstawać do pracy, spieszyć się, nie ma „zakończenia miesiąca” ….. wróć przecież to dopiera za kilka miesięcy.

Dziś najwyższa pora zrobić research i wpisać w kalendarz ciekawe i motywujące eventy, które w najbliższym czasie odbędą się w Kielcach. Wbrew pozorom jest ich kilka. Mam nadzieję że uda mi się przybliżyć Wam te wydarzenia i dam wskazówki dlaczego warto TAM być.

Przegląd eventów w Kielcach

#Blogotok

W kwietni jest oczywiście to na co wszyscy blogerzy czy vlogerzy czekają, a mianowicie odbywa się BLOGOTOK. Jeśli jeszcze nie słyszałeś to czym prędzej zapoznaj się z nim TU bądź TU . Możesz też zajrzeć do mojej relacji z poprzedniej edycji (Blogotok #5 czyli Skok na Blogotok). Najbliższy Blogotok to już 6 edycja wydarzenia. „Blogotok to wydarzenie integrujące blogosferę. Spotykają się na niej blogerzy i vlogerzy z całego kraju. Dyskusje i prelekcje służą wymianie doświadczeń i integracji twórców. Spotkanie koncentruje się na praktycznych umiejętnościach wynikających z blogowania. Łączymy środowisko, inspirujemy do działania, podkręcamy umiejętności.”– tak o evencie mówią jego organizatorzy.

Podczas wydarzenia poznaje tylu fajnych, pozytywnie zakręconych ludzi. Dzięki osobistemu poznaniu blogera od razu mam ochotę czytać i obserwować jego „twórczość”.

13

#Networkingus

Cykliczne spotkania w Kielcach, które skupiają ludzi aktywnych, ambitnych, który poprzez ten event chcą poznać podobnych do siebie, chcą znaleźć partnerów w biznesie a może i w życiu 🙂 NETWORKINGUS to spotkania networkingowe czyli pozwalające budować relację opierające się na obustronnej wymianie doświadczeń i usług. Każda edycja to też mini wykłady prowadzone przez „ludzi z branży”. W zależności od tematu przewodniego, na scenie pojawia się konferansjer, specjalista od prezentacji multimedialnych czy PR-owiec, który zdradza tajniki swojej pracy. Każdy z uczestników może znaleźć coś dla siebie, a na pewno znajdzie, a raczej poszerzy swoją sieć kontaktów. O tym, że warto się wybrać wiem nie tylko ja ale i grono uczestników czy partnerów, który rozwijają swoje umiejętności miękkie, a także pozyskują partnerów do biznesu. Kolejnym dla mnie ważnym aspektem jest to, że są to spotkania skupiające głównie mieszkańców Kielc i okolic, dzięki czemu grono znajomych poszerza się nie tylko na Facebooku 🙂 Uczestnictwo w Networkingusie może dać wymierny zysk dla młodego, nowego biznesu, który może dać się poznać szerszemu gronie odbiorców.

#Spotkania autorskie w Instytucie Dizajnu w Kielcach

Instytut Dizajnu na razie jest mi obcy. Jestem wiernym obserwatorem wydarzeń tam organizowanych jednak nie miałam jeszcze okazji uczestniczyć w żadnym. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie się to zmieni –  jest ku temu okazja. Już w najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie autorskie z AnoMalia Studio w czytelni Instytut Dizajnu w Kielcach. Tak pokrótce powiem, że jest to instytucja promująca designu i nowatorskie przedsięwzięcia z nim związane. „Stanowimy platformę współpracy różnych środowisk, w których kręgu zainteresowań jest wzornictwo – ekspertów i twórców designu, instytucje edukacyjne i projektowe, a także przedstawicieli biznesu” – można znaleźć na stronie Instytutu.

 

#Kreatywne piątki w TechnoparkBiznesHub

Jak sama nazwa wskazuje są to cykliczne spotkania organizowane w Kieleckim Parku Technologicznym – nie zgadniecie w jaki dzień się odbywają?! Tak tak w piątek 🙂

Miałam okazje doświadczyć kreatywny piątek z tematem mi bliskim czyli „Jak skutecznie dotrzeć do klienta?” Moje odczucia są mieszane, niby miało być kreatywnie ale trochę wiało nudą. Dowiedziałam się paru ciekawych rzeczy, spędziłam czas inaczej niż zwykle ale …. no właśnie ale. Poszłam, posłuchałam i wyszłam. Oczywiście jak tylko będzie kolejna edycja spotkań, postaram się być i uczestniczyć, bo każdemu należy dać jeszcze jedną szansę.

#Kieleckie Dni Biznesu

Już zapisuje w kalendarzu, ups spojrzałam w kalendarz, a tam środek tygodnia i to w ciągu dnia. Niestety uczestniczyć nie mam jak, ale zachęcam. „Celem wydarzenia jest pobudzenie ducha przedsiębiorczości wśród studentów i przekazanie im praktycznej wiedzy z zakresu szeroko rozumianego biznesu. Chcemy pokazać jak ważna jest integracja różnych branż i jakie korzyści płyną ze współpracy pomiędzy różnymi wydziałami w ramach realizowania wspólnych projektów” – piszą na swojej stronie organizatorzy. I w tym momencie żałuje, że nie jestem znów studentką. Oj życie ułożyłabym sobie na nowo. Dobrze, że jest chociaż Uniwersytet Odkrywczego Sześciolatka ale o tym innym razem.

#II spotkanie „Przedsiębiorczej Kobiety”

O i tu coś dla mnie. Czytając, że event jest skierowany dla przedsiębiorczych kobiet i zapracowanych mam, mogę śmiało stwierdzić, że jest to miejsce w sam raz dla mnie. Tematem warsztatów jest „Alternatywy dla biznesu tradycyjnego”. Z kim będę miała okazje się spotkać już w najbliższy piątek?!

#OFF Fashion

Modowe wydarzenie wpisane już na stałe w kalendarz Kielc. Tym razem tematem przewodnim jest CINEMA.

W ubiegłym roku po raz pierwszy brałam aktywny udział i nie żałuje. Nie ukrywam, że śledzę to modowe środowisko i już z niecierpliwością wyczekuje kolejnej edycji.

 

Pewnie nie wszystkie wydarzenia są mi znane, więc jeśli wiesz że gdzieś w mieście odbywają się ciekawe eventy czym prędzej dodaj w komentarzu.

To gdzie się widzimy?!

 

 

 

 

 

 

Reklamy