Siła jest kobietą, czyli o upadku męskości?

Już w literaturze dużo się pisało o kobietach, które łamały stereotypy i walczyły niczym lwice o siebie i swoje przekonania. Kolejne przykłady znajdziemy w kinie, pełnym walecznych kobiet, które oddawały życie za innym. W realnym świecie również nie jedna z nas każdego dnia pokonuje przeszkody. Pokonuje swoje słabości, lęki. To kobiety dbają o dzieci, dom, mężczyznę. Czy rzeczywiście doświadczamy upadku męskości?!

Nie zrozum mnie źle, wierzę w to że gdzieś na świecie są mężczyźni całkowicie oddający się swojej roli. Roli ojca, męża, głowy rodziny. Z przyjemnością się patrzy na piękny obrazek uśmiechniętych, kochających się ludzi. Tylko szkoda, że coraz częściej ten obrazek jest tak nierealny i zakłamany. Zastanów się chwilę, ile znasz osób w swoim otoczeniu, które tylko stwarzają pozory. Żyją udając szczęście, miłość, kochającą się rodzinę. Z każdej strony jesteśmy bombardowani informacjami o tragediach rodzinnych. Takie sytuacje nie biorą się znikąd. Nie dzieją się nagle.

Siła jest kobietą

i to jest prawda. Wystarczy tylko się rozejrzeć. Ile kobiet każdego dnia pokonuje setki kilometrów wykonując swoje obowiązki. Przecież dziecko samo nie pojedzie do szkoły czy na zajęcia dodatkowe, a przecież trzeba zrobić zakupy i jeszcze spędzić ustawowe 8 godzin w pracy. Wiele kobiet nie ma czasu dla siebie, ponieważ oddaje się całkowicie opiece nad rodziną. Mimo, że często słyszą że nic nie robią, że przecież praca w biurze to nie praca. Kobiety się nie poddają, jedynie nakładają na siebie coraz grubszą skórę, która pozwala im przetrwać. Jednak przyjdzie kiedyś taki moment i skorupa pęknie. Umiejętności decydowania o sobie samodzielnie i byciu egoistą człowiek się uczy. A gdy już pojmie, że życie jest tylko jedno, to wtedy nie będzie się wahać i odejdzie. Nie bój się odejść, gdy już nie masz o co walczyć.

„Nie nadajesz się, nie masz szans, zajmij się czymś innym”, każda z nich słyszała te słowa wiele razy, ale mimo to wierzyły w siebie, nawet wtedy, kiedy nikt inny nie wierzył. Dzisiaj są w miejscu, w którym chciały być, i zgodnie mówią: fajnie być kobietą. (www.styl.pl)

Kobieta ma charakter

Wystarczy spojrzeć na kilka kreacji filmowych,  żeby zobaczyć że coraz częściej to kobieta walczy, kobieta wznieca powstania, kobieta mówi ostatnie słowo.

Polskie kobiety rządzą w swoich domach. Mężczyźni samodzielnie decydują tylko o tym, jaką markę piwa kupić. Resztę decyzji dotyczących zakupów podejmują w polskich domach w większości kobiety. To nic nowego, uważają socjologowie. – Od zawsze było tak, że 90 proc. decyzji konsumenckich podejmowały kobiety – mówi socjolożka Katarzyna Stadnik. Polskie pary razem decydują dopiero o tym, jaki wziąć kredyt, jakie konto w banku założyć i gdzie pojechać na wakacje. (www.natemat.pl)
Straszne to jest – jednak prawdziwe.

Mężczyzno nie poddawaj się

wystarczy czasem się rozejrzeć, pomyśleć. Przecież samo się nie zrobi. Czy upadek męskości jest prawdą czy to kobiety nagle stały się bardziej „męskie”. Może to my kobiety chcemy za dużo zrobić na raz. Chcemy mieć zawsze wszystko na oku. Może za dużo od siebie wymagamy, a mężczyźni to wykorzystują i się wycofują.

Jednak, gdy już raz wbijesz gwóźdź w ścianę to już nigdy nie będziesz do tego potrzebować mężczyzny. Gdy uda się Tobie samodzielnie zrobić coś, co wydawałoby się należy do obowiązków mężczyzny, czy będziesz prosić się o pomoc?! Oj nie będziesz.

Dlatego mężczyzno nie pozwalaj kobiecie przejmować męskich obowiązków, bo sam przyczyniasz się do upadku męskości.

Na rozluźnienie dziś obowiązkowo film: Czego pragną kobiety?!

Kto to wie czego my, kobiety pragniemy? Film na pewno nam na to pytanie nie odpowie ale z warto go obejrzeć. Kto ogląda ze mną?!

Zawsze możesz mnie polubić na  images (2) oraz obserwować na  images (1)lub po prostu udostępnić dalej, będzie mi bardzo miło.
Reklamy